logo boiron
Společnost Boiron

Aktuality

Zajímají vás novinky z naší společnosti? Máte rádi homeopatii a chcete se dozvědět více o homeopatických léčivých přípravcích?

Sdílet

Boiron, world's most trustworthy companies, newsweek

01.2024

BOIRON 12. nejdůvěryhodnější farmaceutickou společností světa

Společnost BOIRON uspěla v žebříčku „Nejdůvěryhodnějších společností světa 2023“, kterou sestavila výzkumná společnost Statista ve spolupráci s americkým magazínem Newsweek. V kategorii Zdravotnictví a přírodní vědy se stala 12. nejdůvěryhodnější společností světa. V rámci Evropy se umístila na čtvrté příčce.


PF

12.2023

Přejeme Vám v roce 2024 především ZDRAVÍ

Doufáme, že budete na rok 2023 vzpomínat v dobrém. Je však na čase otevřít se novému období. Společnost BOIRON CZ Vám do roku 2024 přeje především ZDRAVÍ. Jsme připraveni pečovat o každého z Vás, a to s respektem k Vašemu zdraví. Užívejte si každého okamžiku a pečujte o svou životní pohodu. Jsme tu pro Vás. Tým společnosti BOIRON CZ


12.2023

Homeopatie hlavním tématem mezinárodní online konference

Homeopatický výzkumný institut (HRI) ve spolupráci s institutem pro výzkum veřejného mínění Toluna Harris Interactive pořádaly na konci listopadu mezinárodní online tiskovou konferenci. Prezentovány byly nové výsledky nedávných studií o postavení homeopatie a nejpokročilejší vědecké výzkumy v oblasti homeopatie.


článek, aktualita, kongres integrovane mediciny

12.2023

BOIRON na 8. ročníku Kongresu integrované medicíny

Odborné přednášky a praktické kazuistiky z oblasti homeopatie, akupunktury a dalších oborů integrované medicíny – takový byl program již 8. ročníku Kongresu integrované medicíny, který proběhl na začátku listopadu na pražském Žofíně. Zdravotnickými odborníky vyhledávaný kongres přilákal i letos mnoho zájemců a kapacity byly naplněné.


zdravy, stastny zivot, dusevni zdravi, pohoda, clanek

11.2023

Jaký je klíč ke šťastnému a zdravému životu

Mít stále něco na práci, mít zájmy a koníčky – taková cesta vede podle vědců ke zdravému stárnutí. Zjistili to během výzkumu mezi lidmi ve věku 65 let a více, který byl proveden na 3 kontinentech, v celkem 16 zemích světa, včetně České republiky.


Studie, dusevni porucha, clanek

10.2023

Studie: U každého druhého člověka na světě se během života vyvine duševní porucha

Duševní zdraví populace je jedním z hlavních problémů zdravotnictví, se kterým se potýkají státy napříč všemi kontinenty. Podle údajů Světové zdravotnické organizace (WHO) trpěla v roce 2019 duševní poruchou téměř miliarda lidí. Během prvního roku pandemie covid-19 navíc vzrostl o více než 25 % počet lidí trpících depresemi a úzkostmi. Nová studie provedená australskými a americkými vědci odhaluje, že duševní poruchou během svého života onemocní na celém světě každý druhý člověk.


homeopatie, lidé v parku

08.2023

Průzkum: Povědomí o homeopatii v Česku roste

Každý druhý Čech alespoň jednou v životě použil homeopatii, více než tři čtvrtiny z uživatelů homeopatie jsou s touto metodou spokojené a většina Čechů si myslí, že homeopatie by jejich lékařem či lékárníkem měla být nabízena častěji nebo stejně často jako dnes.


teplo, vedro

07.2023

Země zažila rekordní vedra. Při jaké teplotě je ohroženo zdraví?

Podle amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) byl 4. červenec 2023 nejteplejším dnem, jaký byl kdy na Zemi zaznamenán. Průměrná teplota dosáhla 17,18 °C. V souvislosti s vysokými teplotami spojenými s globálním oteplováním si vědci položili otázku, jakou teplotu můžeme tolerovat, aniž bychom ohrozili své zdraví. Zvyšování průměrné teploty na Zemi má pro planetu ničivé důsledky: tání ledovců, mizení některých živočišných a rostlinných druhů či stále silnější přírodní katastrofy. Má však také dopad na naše zdraví.


laboratoř, výzkum

07.2023

Konference HRI London 2023 představila nejnovější výzkumy v oblasti homeopatie

220 delegátů z 27 zemí celého světa a více než 60 vědců, kteří se podělili o své nejnovější poznatky z oblasti homeopatie. Taková byla účast na již 5. mezinárodní výzkumné konferenci, která proběhla 16. - 18. června v Londýně.