logo boiron

Homeopatické léčivé přípravky v české legislativě

V Evropě se homeopatické přípravky používají už více než 200 let. Francie, Německo nebo Velká Británie patří mezi státy s dlouholetou homeopatickou tradicí, díky čemuž jsou homeopatické přípravky zařazeny i do evropské legislativy. A právě z evropské legislativy vycházejí i české právní předpisy.

V Evropě se homeopatické přípravky používají už více než 200 let. Francie, Německo nebo Velká Británie patří mezi státy s dlouholetou homeopatickou tradicí, díky čemuž jsou homeopatické přípravky zařazeny i do evropské legislativy. A právě z evropské legislativy vycházejí i české právní předpisy.

Na to, aby byla v České republice dostupná pouze kvalitní, účinná a bezpečná humánní léčiva, dohlíží Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Registraci homeopatických léčivých přípravků upravuje zákon č. 378/2007 Sb., o léčivech, díky kterému jsou všechny naše homeopatické léčivé přípravky aktuálně zaregistrovány.

Zjednodušeným postupem jsou registrované tzv. monokomponenty, tedy léčivé přípravky obsahující pouze jednu léčivou složku, u kterých není uvedena léčebná indikace. Jako specifické homeopatické přípravky jsou registrované vícesložkové přípravky, u kterých je indikace uvedena.

Bez ohledu na typ registrace Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) požaduje pro všechna léčiva doložit kvalitu výchozích materiálů i konečného přípravku tak, aby bylo zajištěno, že jsou pro pacienta bezpečné. A to je cílem i společnosti BOIRON – nabízet kvalitní a šetrná léčiva, která plně respektují Vaše zdraví.