logo boiron
Proč se léčit homeopaticky ilustrační obrázek

6 důvodů pro homeopatické léky

Homeopatie
Čas k přečtení: 5 min

Léčebná metoda přizpůsobená každému pacientovi na míru. Léky bez věkového omezení, vhodné také pro děti a těhotné ženy. Komplementární léčba při užívání léků klasické medicíny. Řešení pro prevenci a léčbu akutních i chronických onemocnění. Homeopatické granule, které lze snadno užívat. Bezpečné a kvalitní léky.

rodina, jídlo, těhotná maminka, cocculine

Léčebná metoda přizpůsobená každému pacientovi na míru

Přístup lékaře homeopata je stejný jako přístup každého jiného lékaře: dotáže se pacienta na jeho zdravotní stav, provede klinické vyšetření a někdy předepíše dodatečná vyšetření, aby mohl přesně stanovit diagnózu. Přístup homeopatie spočívá v podrobných a přesných dotazech, stejně jako v důkladném pozorování pacienta během lékařského vyšetření. Cílem je stanovit a upřesnit vyskytující se příznaky, aby lékař pochopil, jak pacient své onemocnění vlastně prožívá. Jeho cílem je zvolit léky zohledňující individualitu daného pacienta. Lékař homeopat totiž neléčí určitou nemoc, ale léčí konkrétního pacienta.

Léky bez věkového omezení, vhodné také pro děti a těhotné ženy

Homeopatické léky nemají žádné známé vedlejší účinky a nevykazují chemickou toxicitu. Stejně tak neexistuje problém kontraindikace nebo interakce s jinými léky či přípravky. Těhotné ženy a děti od velmi útlého věku tudíž mohou využívat homeopatickou léčbu bez omezení.

Komplementární léčba při užívání léků klasické medicíny

Homeopatické léčivé přípravky jsou užitečné a účinné také jako komplementární léčba při užívání konvenčních léků, přičemž nepředstavují žádné riziko interakce s těmito konvenčními léky. Neexistují totiž žádné interakce ani kontraindikace spojené se současným užíváním konvenčních a homeopatických léků. Například pro léčbu angíny bakteriálního původu předepíše lékař homeopat antibiotika, která léčí zánět, ale jako doplňkovou léčbu i homeopatické léčivé přípravky, které uleví zejména od bolesti.

Homeopatie maminka podává dítěti granule

Řešení pro prevenci a léčbu akutních i chronických onemocnění

Homeopatie je velmi prospěšná při snižování příznaků četných akutních onemocnění, jako je například rýma, kašel, nevolnost při cestování či chrapot. Homeopatie se rovněž doporučuje pro léčbu chronických onemocnění, mezi které patří například dlouhodobé úzkosti a poruchy spánku. Homeopatie může rovněž být velmi užitečná pro zmírnění vedlejších účinků při léčbě onkologických onemocnění, mezi které patří například nevolnost a zvracení při chemoterapii. Léčbu chronického onemocnění je vždy nezbytné konzultovat s lékařem.

Důležité místo má homeopatie v prevenci. Za tímto účelem předepíše lékař tzv. terénní léčbu, díky které se omezí četnost a intenzita akutních period, které nepříjemně znesnadňují život pacienta. Lékař homeopat zvolí vždy tu nejvhodnější léčbu, v závislosti na onemocnění a na vyskytujících se příznacích.

Homeopatické granule, které lze snadno užívat

Není nic jednoduššího než dodržovat předepsanou léčbu: stačí stále nosit tubu s granulemi u sebe a užívat je ve chvíli, kterou nám odborník ve zdravotnictví předepsal. Další výhodou je i skutečnost, že granule mají příjemnou chuť a lze je rozpustit ve vodě, což bude vyhovovat malým dětem, které mají z nějakého důvodu potíž s rozpuštěním v ústech. Pokud má dítě předepsáno užívání několika homeopatických léků, může mu je maminka rozpustit v láhvi pro kojence s 25 cl vody a počkat 15 minut, než se léky ve vodě rozpustí. Takto připravený roztok lze podávat ve vícero denních dávkách, za podmínky, že bude uchováván na chladném místě, maximálně po dobu 1 dne.

Bezpečné a kvalitní léky

Homeopatické léčivé přípravky Boiron jsou bezpečné a spolehlivé, vyráběné dle Správné výrobní praxe (Good manufacturing practice), během které je přísně kontrolována jakost všech surovin; tato tradiční výroba přitom využívá špičkové technologie. Homeopatické léky předepisují nebo doporučují odborníci ve zdravotnictví (lékaři, lékárníci, porodní asistentky), kteří byli vyškoleni právě v této léčebné metodě.