logo boiron
maminka, nemocné dítě, viróza, chřipka, nachlazení

Jak na léčbu viróz a chřipkových stavů

Chřipkové stavy
Čas k přečtení: 5 min

Máte horečku, zimnici, bolí vás hlava i svaly a jste unavení tak, že prospíte celý den? Imunita svádí boj s virovou infekcí.

Pokud jsou příznaky mírnější, jde pravděpodobně o virózu. Vysoké teploty doprovázené ostrými bolestmi hlavy, kašlem a nepřekonatelnou únavou však ukazují, že jde zřejmě o chřipku. Jak si co nejvíc ulevit od nepříjemných projevů a co použít, aby se organismus s viry co nejdřív vypořádal?

nemocná paní, viróza, chřipka, nachlazení

Základem je klidový režim

Chřipku ani virózu není dobře podceňovat. Pokud se objeví příznaky nemoci, je potřeba věnovat léčbě čas, zalézt do postele a naordinovat si klidový režim. Jedině tak je možné nemoc překonat bez toho, aniž by se v budoucnosti objevily zdravotní komplikace v důsledku přechození nemoci.

Dostatečný přísun tekutin

Pro léčbu viróz i chřipek je důležitý pitný režim. Vhodné jsou teplé bylinné čajové směsi či zázvorové čaje. Blahodárně na organismus působí nápoje doplněné o med a citrón, který dokážou prohřát celý organismus.

Vitaminy

Klíčový je pří léčbě chřipky i virových infekcí přísun vitamínů, a to zejména vitaminu C. Ten se nachází nejen v ovoci, ale i v čerstvé zelenině. Obsahuje ho černý rybíz, šípek, rakytník, ale například i brokolice, zelí, papriky, špenát nebo mrkev.

Bylinky

Na podporu imunity jsou vhodné také vybrané byliny, které je možné užívat v podobě čajových směsí či sirupů. Vhodný je bez černý, lípa srdčitá nebo šalvěj lékařská. Pro úlevu od respiračních potíží pomůže mateřídouška, tymián, podběl nebo divizna.

Šetrná léčba chřipkových stavů pomocí homeopatie

Užívání homeopatických léků přináší řadu výhod. Nejenže mohou zmírnit projevy chřipkových stavů, ale mohou se kombinovat s jinými léky či doplňky stravy, protože nemají žádné známé lékové interakce.

Homeopatie může pomoci s různými obtížemi


O výběru homeopatického léku se vždy poraďte s lékařem nebo lékárníkem proškoleným v homeopatii. Pouze odborník může navrhnout vhodnou léčbu homeopatickými léky, a to samostatně nebo jako doplněk klasické léčby. U homeopatie je velmi důležitý výběr homeopatického léku dle příznaků pacienta.

Boiron léčivé přípravky pro chřipkové stavy

Oscillococcinum® Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

OSCILLOCOCCINUM®je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů. Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K. Lék k vnitřnímu užití.