logo boiron
Homeovox hlas

Jak na potíže s hlasem

ORL
Čas k přečtení: 5 min

Je základním komunikačním prostředkem a potíže s ním mohou přinést řadu nepříjemností a významně snížit kvalitu života. Lidský hlas vzniká při průchodu vzduchu hlasivkami, dvěma pružnými vazy uloženými v hrtanu. A jaké jsou nejčastější potíže, které umí v souvislosti s hlasem potrápit? Je to únava hlasivek, chrapot či ztráta hlasu.

Homeovox hlas

Hlasivky jsou vystaveny řadě nástrah. Neměly by se přepínat, škodí jim kouření, alkohol i káva. Riziková je pro ně i hlučná společnost, kde jsou vystaveny velikému vypětí, které se na nich může podepsat. Ohroženy jsou i studeným vzduchem.

Chrapot a jeho příčiny

V zimním období jsou nejčastější příčinou chrapotu onemocnění postihující přímo hlasivky. Často to bývá akutní zánět hrtanu, kdy se zánět dýchacích cest rozšíří z nosu nebo z hltanu na hlasivky, které v důsledku zánětu zbytní. Kromě virové či bakteriální nákazy může chrapot způsobit i chladný vzduch, klimatizace, vzduch znečištěný kouřením, prach či chemikálie.

Když je hlas přetěžován

S chrapotem bývá spojené také přetížení hlasivek. Nejčastěji to bývá v důsledku celodenního mluvení, zpívání či jiného jednorázového hlasového vypětí. Obezřetní by v péči o svůj hlas měli být lidé, kteří ho intenzivně využívají, a to zpěváci, herci, moderátoři či učitelé. V případě, že chrapot trvá u dospělých déle než 3 týdny a u dětí déle než týden, je potřeba zdravotní stav konzultovat s lékařem. Chronické onemocnění hlasivek totiž může mít za důsledek otoky hlasivek, polypy na hlasivkách nebo např. tzv. zpěvácké uzlíky.

Homeovox

Jak na chrapot a oslabení hlasivek

Pokud cítíte, že s hlasem není něco v pořádku, dodržujte následující zásady:

 

  • Dodržovat pravidla hlasové hygieny - vyvarovat se hlasovým náporům a dodržovat správnou hlasovou techniku při mluvení či zpěvu

  • Omezit kouření

  • Zvlhčovat vzduchu v místnosti

  • Vyhýbat se velkým výkyvům teplot a vlhkosti vzduchu

  • Dbát na dostatečný přísun tekutin

  • Zajistit dostatečný přísun vitamínů

Homeopatie může pomoci s různými obtížemi

 

Vhodnou variantu léčby potíží s hlasem představují homeopatické léky. Jsou většinou bez omezení věku, bez známých nežádoucích účinků a mohou se kombinovat s jinými léky či doplňky stravy. Léky jsou vhodné pro všechny věkové skupiny, užívat je mohou těhotné a kojící ženy, děti i senioři.

 

O výběru homeopatického léku se vždy poraďte s lékařem nebo lékárníkem proškoleným v homeopatii. Pouze odborník může navrhnout vhodnou léčbu homeopatickými léky, a to samostatně nebo jako doplněk klasické léčby. U homeopatie je velmi důležitý výběr homeopatického léku dle příznaků pacienta.

Boiron léčivé přípravky- ztráta hlasu, chrapot, únava hlasivek

VŽDY ČTĚTE PEČLIVĚ PŘÍBALOVOU INFORMACI LÉČIVÉHO PŘÍPRAVKU

Homeovox®-Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

HOMEOVOX®je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k léčbě potíží s hlasem, jako je např. ztráta hlasu, chrapot nebo únava hlasivek. Lék k vnitřnímu užití.

Pomoci může i homeopatie

Na léčbu potíží s hlasem je vhodné použít homeopatický léčivý přípravek HOMEOVOX®, který je tradičně užíván v homeopatii k léčbě ztráty hlasu, chrapotu nebo únavy hlasivek. HOMEOVOX® je vhodné nasadit hned, jak potíže s hlasem zaznamenáte, proto by neměl chybět ve vaší lékárničce. Krabička s léky se snadno vejde i do malé kabelky, takže si ho v případě potřeby vezmete kamkoliv s sebou. HOMEOVOX® mohou užívat dospělí i děti od 6 let a výhodou je, že přípravek nemá vliv na případné další léky, které berete. Stačí si nechat v ústech rozpustit 2 tablety 3-6 x denně a interval prodlužovat v závislosti na zlepšení obtíží.