Horečka, kašel a únava doprovázené bolestmi hlavy a svalů – takové jsou nejčastější příznaky chřipkových onemocnění a viróz. Zvýšená koncentrace infekčních virů je typická právě pro chladné měsíce, proto je dobré ještě před jejich příchodem myslet na prevenci a posílení imunity. 

 

Prevence a podpora imunity jsou v otázce viróz rozhodující. Je vhodné se na ně zaměřit včas, a to ideálně ještě před návratem do běžného režimu. Zářijový návrat do kolektivu v práci, škole či školce totiž může naší imunitě naložit víc, než je schopná zvládnout.

maminka s nemocným dítětem, viróza, chřipka, nachlazenímask

Jak podpořit imunitu

•    Pestrá strava s dostatkem vitamínů

Každý den si dejte porci čerstvého ovoce a zeleniny a vybírejte potraviny bohaté na živiny i antioxidanty. Pro podporu imunity jsou nezbytné zinek, selen, železo, měď, kyselina listová a vitamíny A, B6, C, D a E. Důležité je také čerstvé maso, ryby, ořechy a luštěniny. 

•    Probiotika

Střevní mikroflóra hraje důležitou roli ve schopnosti organismu odolávat nemocem. V jídelníčku by proto neměly chybět kysané mléčné výrobky, jogurty, kefíry nebo fermentované potraviny jako například kvašená zelenina.  

•    Pravidelný spánek

Dopřejte si denně alespoň 7 hodin spánku, a to ve vyvětrané místnosti s teplotou nejlépe okolo 19°C. Před spaním se vyhněte práci na počítači či telefonu a uklidněte svou mysl relaxací třeba u dobré knihy. 

•    Pohyb na čerstvém vzduchu

Začleňte do svého diáře pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu. Začněte běhat nebo chodit na procházky, a to i když je chladno. Díky uvolňujícím se endorfinům se po čase bez aktivit už neobejdete.

•    Omezení stresu

Dlouhodobý stres dokáže obranyschopnost výrazně oslabit. Začněte proto se stresem pracovat – pomocí relaxace, cvičení, rituálů, které pomohou vaší mysli odreagovat se. Důležitý je také pozitivní pohled na svět.

Homeopatie může pomoci s různými obtížemi

 

Vhodnou variantu prevence představují homeopatické léky. Jsou bez omezení věku, bez známých nežádoucích účinků a mohou se kombinovat s jinými léky či doplňky stravy. Lék je vhodný pro všechny věkové skupiny, užívat jej mohou těhotné a kojící ženy, děti i senioři.

 

O výběru homeopatického léku se vždy poraďte s lékařem nebo lékárníkem proškoleným v homeopatii. Pouze odborník může navrhnout vhodnou léčbu homeopatickými léky, a to samostatně nebo jako doplněk klasické léčby. U homeopatie je velmi důležitý výběr homeopatického léku dle příznaků pacienta.

Listy, kapkymask

BOIRON LÉČIVÉ PŘÍPRAVKY NA CHŘIPKOVÉ STAVY

 

Oscillococcinum®-  Prevence a léčba chřipkových stavů

Zjistit více

Homeopatický léčivý přípravek Oscillococcinum je určen jak k prevenci, tak k léčbě chřipkových stavů. Pro prevenci je vhodné užívat 1 dávku týdně. Od prvních příznaků chřipkových stavů, jako je např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů, užívejte 1 dávku 3x denně po dobu 1 až 3 dnů. Malým dětem lék rozpusťte v trošce vody pro pohodlnější a bezpečnější podání. Léková forma v podobě granulí v jednodávkových obalech je praktická můžete ji mít všude s sebou a vždy po ruce. 

 

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Oscillococcinum® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití, užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů (jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů). Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K.

tipy pro zdraví

Sdílet :

Facebook
Linkedin
test@tes.fr
ok

Čtěte také