logo boiron
podzim, nachlazení, paní s deštníkem

Podzim se blíží. Jak se připravit na chřipkové stavy?

Chřipkové stavy
Čas k přečtení: 5 min

Horečka, kašel a únava doprovázené bolestmi hlavy a svalů – takové jsou nejčastější příznaky chřipkových onemocnění a viróz. Zvýšená koncentrace infekčních virů je typická právě pro chladné měsíce, proto je dobré ještě před jejich příchodem myslet na prevenci a posílení imunity.

zdroj foto: istockphoto.com

Prevence a podpora imunity jsou v otázce viróz rozhodující. Je vhodné se na ně zaměřit včas, a to ideálně ještě před návratem do běžného režimu. Zářijový návrat do kolektivu v práci, škole či školce totiž může naší imunitě naložit víc, než je schopná zvládnout.

maminka s nemocným dítětem, viróza, chřipka, nachlazení

Jak podpořit imunitu

Pestrá strava s dostatkem vitamínů

Každý den si dejte porci čerstvého ovoce a zeleniny a vybírejte potraviny bohaté na živiny i antioxidanty. Pro podporu imunity jsou nezbytné zinek, selen, železo, měď, kyselina listová a vitamíny A, B6, C, D a E. Důležité je také čerstvé maso, ryby, ořechy a luštěniny.

Probiotika

Střevní mikroflóra hraje důležitou roli ve schopnosti organismu odolávat nemocem. V jídelníčku by proto neměly chybět kysané mléčné výrobky, jogurty, kefíry nebo fermentované potraviny jako například kvašená zelenina.

Pravidelný spánek

Dopřejte si denně alespoň 7 hodin spánku, a to ve vyvětrané místnosti s teplotou nejlépe okolo 19°C. Před spaním se vyhněte práci na počítači či telefonu a uklidněte svou mysl relaxací třeba u dobré knihy.

Pohyb na čerstvém vzduchu

Začleňte do svého diáře pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu. Začněte běhat nebo chodit na procházky, a to i když je chladno. Díky uvolňujícím se endorfinům se po čase bez aktivit už neobejdete.

Omezení stresu

Dlouhodobý stres dokáže obranyschopnost výrazně oslabit. Začněte proto se stresem pracovat – pomocí relaxace, cvičení, rituálů, které pomohou vaší mysli odreagovat se. Důležitý je také pozitivní pohled na svět.

Homeopatie může pomoci s různými obtížemi

Vhodnou variantu prevence představují homeopatické léky. Jsou bez omezení věku, bez známých nežádoucích účinků a mohou se kombinovat s jinými léky či doplňky stravy. Lék je vhodný pro všechny věkové skupiny, užívat jej mohou těhotné a kojící ženy, děti i senioři.

O výběru homeopatického léku se vždy poraďte s lékařem nebo lékárníkem proškoleným v homeopatii. Pouze odborník může navrhnout vhodnou léčbu homeopatickými léky, a to samostatně nebo jako doplněk klasické léčby. U homeopatie je velmi důležitý výběr homeopatického léku dle příznaků pacienta.

Boiron léčivé přípravky pro chřipkové stavy

Oscillococcinum® Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

OSCILLOCOCCINUM®je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k prevenci a léčbě chřipkových stavů jako jsou např. horečka, zimnice, bolest hlavy, únava a bolesti svalů. Obsahuje Anas barbariae, hepatis et cordis extractum 200 K. Lék k vnitřnímu užití.