logo boiron

Homeopatie hlavním tématem mezinárodní online konference

Homeopatický výzkumný institut (HRI) ve spolupráci s institutem pro výzkum veřejného mínění Toluna Harris Interactive pořádaly na konci listopadu mezinárodní online tiskovou konferenci. Prezentovány byly nové výsledky nedávných studií o postavení homeopatie a nejpokročilejší vědecké výzkumy v oblasti homeopatie.

Homeopatický výzkumný institut (HRI) ve spolupráci s institutem pro výzkum veřejného mínění Toluna Harris Interactive pořádaly na konci listopadu mezinárodní online tiskovou konferenci. Prezentovány byly nové výsledky nedávných studií o postavení homeopatie a  nejpokročilejší vědecké výzkumy v oblasti homeopatie. 

Asma Hamlaoui, vedoucí pracovnice výzkumu z oddělení zdravotní péče, Toluna Harris Interactive, v rámci online konference představila výsledky průzkumu, který byl realizován uplynulých 18 měsících ve 14 zemích celého světa. Studie probíhala na vzorku 14 340 dotazovaných a ukázala, že homeopatie je ve světe velmi dobře vnímána a často využívána. 

Podrobnější výsledky studie naleznete ZDE: (odkaz na již publikovaný článek). 

 

„Homeopatie je oblíbenou a uznávanou léčebnou metodou na celém světě. V současné době ji využívá 400 000 zdravotníků a více než 300 milionů pacientů. Velmi rychlým tempem postupuje vědecký výzkum v oblasti této lékařské metody. Jeho cílem je získat lepší poznatky, které pomohou pacientům, kteří se chtějí obrátit na homeopatii. Tento dynamický výzkum po celém světě přináší nové důkazy o účinnosti homeopatie.“  

 

SNMHF, na základě statistik Kanadského homeopatického spotřebitelského centra.   

 

V rámci mezinárodní konferenci vystoupil také Alexander Tournier, výkonný ředitel Homeopatického výzkumného ústavu (HRI, Homeopathy Research Institute), který sídlí v Londýně. Pohovořil o zemích v rámci celého světa, kde kvalitní studie a výzkumy homeopatie probíhají, zmínil důležitost spolupráce vědců a následnou prezentaci výsledků zdravotnickým pracovníkům a pacientům, a také představil nejnovější poznatky ve výzkumu homeopatie.  

 

Na tiskové konferenci bylo online připojeno více než 60 účastníků z celého světa.