logo boiron

BOIRON na 8. ročníku Kongresu integrované medicíny

Odborné přednášky a praktické kazuistiky z oblasti homeopatie, akupunktury a dalších oborů integrované medicíny – takový byl program již 8. ročníku Kongresu integrované medicíny, který proběhl na začátku listopadu na pražském Žofíně. Zdravotnickými odborníky vyhledávaný kongres přilákal i letos mnoho zájemců a kapacity byly naplněné.

článek, aktualita, kongres integrovane mediciny


Homeopatie byla jako léčebná metoda v rámci kongresového dne zmíněna v odborných přednáškách hned několikrát. MUDr. Lucie Kozáková představila téma „ORL léčba nemusí vždy bolet, aneb jak vyzrát nad streptokokem“, MUDr. Hana Váňovátéma „Propojení dávných poznatků a výsledků současné vědy vhomeopatii“, lékárnice Mgr. Jana Pilecká se ve své přednášcevěnovala kazuistice na téma „Homeopatie a dětské emoce“ aMUDr. Karin Klimo-Kaňovskápohovořila před publikem na téma „Homeopatie v dětské stomatologii“. Zúčastnění se také dozvěděli, jak může být homeopatie prospěšná při léčbě zlomeniny bérce, popáleninách vařící vodou a přikomplementární péče u pacienta s multiorgánovým postižením

článek, aktualita, kongres integrovane mediciny


Na kongresu nechyběl ani BOIRON a jeho medicínští reprezentanti. Na stánku lékařům představili široké portfolio homeopatických léčivých přípravků a také projekt Homeopatie a věda, který odbornou veřejnost seznamuje s výzkumy v oblasti homeopatie. 

Do prostor novorenesanční budovy na Slovanském ostrově zavítalo celkem 150 lékařů, lékárníků a porodních asistentek z celé republiky. Nejčastěji se jednalo o praktické lékaře pro dospělé, lékaře se zaměřením na pediatrii a lékaři z oborů gynekologie, stomatologie a dermatologie.