logo boiron

Homeopatie a její přednosti

Hledáte při řešení zdravotních obtíží co nejpřínosnější a zároveň maximálně šetrnou léčbu? Dáváte prostor vedle klasické medicíny také dalším léčebným metodám? U pacientů patří mezi oblíbené způsoby léčby homeopatie, jejíž užívání má řadu výhod.

holcicka na plazi

Léčebná metoda pacientovi na míru

 

Homeopatickou léčbu je možné pacientovi nastavit na míru. Lékař homeopat, stejně tak jako každý jiný lékař, se při prohlídce pacienta dotazuje na jeho zdravotní stav, provede potřebná klinická vyšetření, může předepsat i dodatečná vyšetření a stanovuje diagnózu. Homeopat se pacienta podrobně a přesně ptá nejen na symptomy onemocnění, ale také na jeho rodinnou a osobní anamnézu. Cílem je pochopit, jak pacient své onemocnění prožívá, a na základě toho zvolit léky, které zohledňují jeho individualitu.

 

Léky bez věkového omezení, vhodné i pro děti a těhotné ženy

 

U homeopatických léků se neočekávají žádné známé nežádoucí účinky. Stejně tak nemívají kontraindikace nebo interakce s jinými léky či přípravky. Díky tomu je mohou bez omezení užívat všechny věkové skupiny, a to i děti, těhotné nebo kojící ženy, či senioři, kteří často užívají více přípravků najednou a nemusí se bát jejich interakce s homeopatiky.

bolest v krku

Doplňková léčba při užívání léků klasické medicíny

 

Homeopatické léčivé přípravky mohou být užívány jako hlavní léčebná metoda nebo jako metoda doplňková při léčbě konvenčními léky. Homeopatie zde představuje užitečné řešení, a to bez rizika interakce s konvenčními léky.

 Léčba akutních i chronických onemocnění

 

Homeopatie je velmi prospěšná při zmírňování příznaků četných akutních onemocnění jako je například rýma, kašel, nevolnost při cestování či chrapot. Lékař ji však může stejně dobře doporučit také pro léčbu chronických onemocnění. Velmi užitečná může homeopatie být také pro zmírnění vedlejších účinků léčby onkologických onemocnění, mezi které patří například nevolnost a zvracení při chemoterapii.

břicho

Pomáhá při prevenci

 

Důležitou roli hraje homeopatie v prevenci. Za tímto účelem lékař homeopat předepíše tzv. terénní léčbu, jejíž cílem je omezit četnost a intenzitu akutních opakujících se stavů, které znepříjemňují a omezují život pacienta. Lékař přitom volí tu nejvhodnější léčbu s ohledem na onemocnění a vyskytující se příznaky.

 

Homeopatické granule, které lze snadno užívat

 

Používání homeopatických léků je velmi jednoduché. Jednosložkové přípravky v podobě granulí jsou dostupné v tubách, ze kterých se dá požadované množství léku snadno nadávkovat. Díky své velikosti

se dají tuby vzít všude s sebou a snadno tak dodržovat předepsané užívání. Granule mají příjemnou chuť a podle potřeby je lze rozpustit ve vodě a připravený roztok popíjet, což může usnadnit užívání léků malými dětmi.

laborator

Spolehlivé a kvalitní léky

 

Homeopatické léčivé přípravky BOIRON se vyrábí pomocí špičkových technologií dle Správné výrobní praxe (Good manufacturing practice), během které je přísně kontrolována jakost všech surovin. Homeopatické léky předepisují nebo doporučují odborníci ve zdravotnictví – lékaři, lékárníci, porodní asistentky, kteří byli vyškoleni právě v této léčebné metodě.

 

Účinnost homeopatie potvrzená studiemi

 

Účinností homeopatické léčebné metody se zabývá více než 6000 odborných prací, dostupných na serveru www.pubmed.gov. Klinických studií na téma homeopatie je asi 500, z nich 200 splňuje přísná metodologická kritéria, která se používají i v konvenční medicíně. Nejrozsáhlejší ze studií je observační studie EPI3, která zhodnotila práci 825 francouzských všeobecných lékařů při léčbě 8 559 pacientů a která dokazuje, že užíváním homeopatik pacienti snížili spotřebu antibiotik o 57 % při infekcích horních cest dýchacích, měli o 46 % nižší spotřebu protizánětlivých léků a o 71 % nižší spotřebu psychofarmak (při poruchách spánku, úzkostech, depresích). Dosáhli přitom srovnatelných výsledků v léčbě, jako při používání klasické medicíny.