logo boiron

Česká pobočka BOIRON má nového jednatele

BOIRON je největším světovým výrobcem homeopatických léků a má zastoupení ve více než 50 zemích světa. V České republice společnost působí již .......

datum vydání: 15. 04. 2022


BOIRON je největším světovým výrobcem homeopatických léků a má zastoupení ve více než 50 zemích světa. V České republice společnost působí již 22 let a v jejím vedení byla až doposud B. Pharm. Leona Mejzrová, která byla u samotného vzniku české pobočky u nás. Od 1. 4. 2022 nastoupil na pozici jednatele společnosti Mgr. Milan Pražák.

Milan Pražák - novy jednatel Boiron

Milan Pražák do české pobočky BOIRON přišel z postu marketingového manažera ve společnosti Berlin-Chemie, kde působil téměř 10 let. Za svou dlouholetou kariéru ve farmaceutickém průmyslu prošel celou řadou terapeutických oblastí a zkušenosti má zejména z velkých korporací. „Přestože je BOIRON velkou společností, vnímám její českou pobočku jako rodinnou firmu a očekávám mnohem větší pružnost v rozhodování a zároveň práci mnohem blíže našim obchodním partnerům,“ vysvětluje Pražák. Potenciál využití homeopatie v České republice se dle něj stále má kam posouvat a je zdaleka nevyčerpaný: „Česká pobočka má vybudovanou skvělou pozici, která je z hlediska skladby portfolia unikátní, a je na čem stavět.“ Nový jednatel společnosti BOIRON v ČR chce navázat na to, co ve firmě rozvinula jeho předchůdkyně. Největší příležitost vidí v rozšiřování povědomí o homeopatické léčbě mezi širokou veřejností, které se dle jeho slov neobejde bez rostoucí základny lékařů a lékárníků věnujících se homeopatii.


Milan Pražák nahrazuje na pozici jednatele Leonu Mejzrovou, jejíž kariéra byla se společností BOIRON spjata dlouhých 22 let a byla u samotného vzniku českého zastoupení. Mejzrová oblast homeopatie neopouští a posouvá se profesně dál. Nastupuje jako výkonná ředitelka CEDH (Centre d’Enseignement et de Développement de l’Homéopathie), neboli Centra pro vzdělávání a rozvoj klinické homeopatie.