logo boiron

Téměř všechny homeopatické léčivé přípravky dostupné bez lékařského předpisu

S velkou radostí oznamujeme, že Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) schválil naši žádost o změnu v registraci 112 homeopatických léčivých přípravků. Díky této změně si mohou pacienti své léky nyní zakoupit bez nutnosti předpisu od lékaře.

tuba

Na českém trhu je pod značkou BOIRON k dostání 14 vícesložkových léčivých přípravků a 218 jednosložkových, každý v několika různých ředěních. A právě některé jednosložkové léky, tzv. monokomponenty, byly dosud vázány na recept.

 

„Jedním z hlavních cílů naší společnosti je průběžně zjednodušovat přístup k homeopatii pro každého a zajišťovat odborníkům i jejich pacientům spolehlivé homeopatické léky té nejvyšší kvality. Investice do této změny byla proto pro nás logickým krokem,“ vysvětluje finanční a administrativní ředitelka BOIRON CZ Jaroslava Klánová.

Jednosložkové přípravky a jejich homeopatická ředění

 

Každý z monokomponentů se vyrábí v několika ředěních. Většina těchto přípravků je na českém trhu k dispozici ve 4 základních ředěních: 5 CH, 9 CH, 15 CH a 30 CH. Pro některé přípravky jsou na trhu dostupná i ředění 200 CH, 1 MK nebo 10 MK. Na českém trhu je dostupných celkem 794 obchodovaných referencí (monokomponentů v konkrétním ředění), z toho 702 je nyní dostupných bez lékařského předpisu a 92 na předpis stále zůstává.

rodina

Jak správně vybrat homeopatický léčivý přípravek

 

Pro výběr vhodného homeopatického léku se pacient může obrátit na lékaře používajícího homeopatickou léčebnou metodu ve své praxi nebo na vyškoleného lékárníka, který je schopen na základě jednoduchých dotazů doporučit pacientovi vhodný homeopatický lék.

 

Výrazné zlepšení dostupnosti pro pacienty

 

Schválení Státním ústavem pro kontrolu léčiv se týkalo 93 přípravků, jejichž veškerá ředění byla doposud dostupná pouze na lékařský předpis. V případě dalších 19 přípravků pak jde o uvolnění prodeje jejich vysokých ředění.