logo boiron

Věděli jste, že homeopatii používá čím dál víc Čechů?

Kombinace klasické medicíny s dalšími léčebnými metodami je trend současnosti. Lidé často při zdravotních potížích volí akupunkturu, klasickou čínskou medicínu a stále větší prostor dostává i homeopatie.

Kombinace klasické medicíny s dalšími léčebnými metodami je trend současnosti. Lidé často při zdravotních potížích volí akupunkturu, klasickou čínskou medicínu a stále větší prostor dostává i homeopatie. Cestu ohleduplné a šetrné péče o své zdraví si vybírá stále víc lidí. Zajímají se o svůj zdravotní stav a kombinují způsoby léčby tak, aby výsledný efekt byl pro jejich zdraví co nejpřínosnější.

Homeopatie obecně

67% dotázaných považuje homeopatii za účinnou


Podle nově provedeného průzkumu společnosti MindBridge Consulting zná homeopatickou léčbu v Česku 79 % respondentů. Za účinnou považuje homeopatii 67 % dotázaných a nejčastěji ji pacienti volí z důvodů, že jde o přírodní metodu, protože již nechtějí používat chemické přípravky, že jim homeopatickou léčbu doporučili známí, či proto, že je bez známých vedlejších účinků.

Homeopatie obecně

Homeopatie pro prevenci i léčbu


Průzkum ukázal, že nejvíce z uživatelů používá homeopatické léčivé přípravky na nemoci zimního období (38 %), pro prevenci běžných zimních onemocnění (33 %) a pro léčbu stresu a úzkostí (26 %). Nejčastějšími důvody, proč se dotazovaní rozhodli léčit se pomocí homeopatie, bylo doporučení známých (55 %), doporučení lékaře (39 %) či pomocí informací vyhledaných na internetu (35 %).

Průzkum MindBridge Consulting, červen 2022, na vzorku 1000 lidí internetové populace 18-55 let.