datum vydání: 23. 5. 2022 

 

Léčba nezávažných úzkostných stavů jako je nervozita, neklid a podrážděnost, a lehkých poruch spánku u dětí od 1 roku. Taková je Státním ústavem pro kontrolu léčiv čerstvě schválená terapeutická indikace homeopatického léčivého přípravku Sedalia®. Sedalia® je tak dalším vícesložkovým lékem Boiron, který má schválenou indikaci, uvedenou na obale a v příbalovém letáku, což nás těší.

 

Sedalia® obsahuje 6 léčivých složek v homeopatickém ředění a díky schválené indikaci rozšiřuje portfolio homeopatických léků vhodných pro léčbu dětí. Lék se díky formě sirupu dětem snadno podává a představuje terapeutické řešení, které je k dětskému organismu šetrné - neočekávají se žádné nežádoucí účinky ani lékové interakce (přípravek je možné kombinovat s jinými léky). 
Doporučené dávkování je 5 ml sirupu ráno a večer, přičemž léčba nemá přesáhnout 10 dní. Jakmile příznaky odezní, doporučuje se podávání přípravku ukončit. Pokud se do 7 dnů příznaky nezlepší nebo pokud se zhorší, je potřeba poradit se s lékařem.

sedalia a spici ditemask

Homeopatický sirup Sedalia® obsahuje léčivé složky, které mají tradiční použití v homeopatii:

Camimilla recrutita – na nervovou vzrušivost, neklid, podrážděnost, úzkost, vztek, vznětlivost, vrtošivost a mrzutost u dětí; noční neklid a poruchy spánku doprovázené úzkostí a podrážděností zejména u dětí (výkřiky ze spaní, sténání, pláč ve spánku).

Gelsemium – na úzkost, podrážděnost, agitovanost, emoční třes, anticipační úzkost, nespavost zejména u úzkostných, nervózních, podrážděných zejména dětských pacientů nebo v případě strachu z neusnutí.

Hyoscyamus niger – na úzkost, strach, nervozitu, agitovanost u dětí, násilné chování, nespavost, zejména nespavost z podrážděnosti u dětí se záškuby a třesem ve spánku, výkřiky ze spaní a probuzením z vyděšení (noční můry), nespavost z nervového rozrušení s nadměrnou bdělostí střídající se s ospalostí.

Kalium bromatum – na úzkost a nervozitu, nespavost, poruchy spánku labilních, neklidných dětí v důsledku úzkosti (noční můry).

Passiflora incarnata – na nervozitu u dětí, spánkové poruchy nervového původu (podrážděnost, úzkost, nervozita), podrážděnost u dětí.

Datura stramonium – na velkou úzkost, strach, neklid a nervozitu zejména u dětí a extrémní podrážděnost, psychomotorickou agitovanost, neklidný spánek, nespavost zejména u dětí v důsledku nervozity, nočních můr, strachu ze tmy; ospalost a neschopnost usnout v důsledku úzkosti.

 

Sedalia® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití. Děti od 1 roku užívají 5 ml sirupu ráno a večer. Děti od 1 roku do 2,5 let mají užívat tento léčivý přípravek pouze po předchozí poradě s lékařem pro zajištění včasné diagnózy v případě závažnějších zdravotních problémů. Léčba nemá přesáhnout 10 dní a je ji potřeba ukončit, jakmile příznaky odezní. Pokud se do 7 dnů příznaky nezlepší nebo pokud se zhorší, má se rodič dítěte poradit s lékařem. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Sdílet :

Facebook
Linkedin
test@tes.fr
ok

Čtěte také