logo boiron
stres

Jak bojovat proti stresu

Stres & Spánek
Čas k přečtení: 5 min

Příliš mnoho povinností, nedostatek odpočinku, problémy v rodině či v práci a nejistá bezpečností a ekonomická situace. Současná společnost je vystavena nadměrnému stresu, který se nejčastěji projevuje strachem, úzkostmi a poruchami spánku. Jak se postarat o svou psychiku a ochránit ji před stresem, který číhá všude kolem nás?

stres

Stres je součástí každodenního života a nelze se mu vyhnout. Pokud je jeho vliv příliš silný a dlouhodobý, může se významně podepsat na našem psychickém i fyzickém zdraví. Proto je velmi důležité se naučit se stresem pracovat a nastavit mu jasné mantinely.

Nejčastější příčiny stresu

Odolnost vůči stresu je velmi individuální a každý jedinec jeho míru vnímá jinak. Mezi největší stresory patří:

·       smrt blízkého člověka

·       závažné onemocnění či úraz

·       rozchod či rozvod s partnerem

·       napětí v rodině

·       dlouhodobé problémy v zaměstnání či jeho ztráta

·       finanční problémy či vleklé soudní spory

Psychiku si lidé často stresem ničí sami, a to ve chvíli, kdy mají od života přehnaná očekávání, jsou nespokojení, chybí jim pokora a nad pozitivním přístupem vítězí negativismus, který jim nedovolí radovat se ze života.

stres

Začněte se starat o své psychické zdraví včas

Když člověk přechází z jedné stresové situace do druhé, bývá obtížné nastavit organismus tak, aby mohla psychika správně fungovat. I tak je však důležité pomalými krůčky s duševní nepohodou pracovat a pokusit se její dopady co nejvíc zmírnit. Pomůže sdílení problémů s rodinou, přáteli či kolegy v práci, a nastavení pravidel, která pomohou od dlouhodobého stresu ulevit. Vhodné začlenit do svého života aktivity a rituály, které pomohou stres uvolnit a psychiku zregenerovat. Klíčová je přitom jejich pravidelnost.

V případě, že stres dostat pod kontrolu nedaří, je vhodné vyhledat odbornou pomoc a nečekat na to, až se napjatý duševní stav ještě více vyhrotí.

 

Jak bojovat proti stresu

  • dostatečně spěte, dospělý minimálně 7 hodin denně
  • dbejte na spánkovou hygienu
  • pravidelně se hýbejte, cvičte, alespoň 30 minut 3 x v týdnu
  • kvalitně se stravujte
  • relaxujte, pobývejte v přírodě
  • smějte se, meditujte
  • udržujte rodinné a přátelské vztahy, pečujte o ně
  • obohacujte svůj život kulturou, poznáváním nového, vzdělávejte se

Homeopatie může pomoci s různými obtížemi

Vhodnou cestu k léčbě úzkosti a emočního napětí, které se projevují neklidem, nervozitou, podrážděností a poruchami koncentrace, a k léčbě lehkých poruch spánku představují homeopatické léky. Jsou bez omezení věku, bez známých nežádoucích účinků a mohou se kombinovat s jinými léky či doplňky stravy.

 

O výběru homeopatického léku se vždy poraďte s lékařem nebo lékárníkem proškoleným v homeopatii. Pouze odborník může navrhnout vhodnou léčbu homeopatickými léky, a to samostatně nebo jako doplněk klasické léčby. U homeopatie je velmi důležitý výběr homeopatického léku dle příznaků pacienta.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

SÉDATIF PC® je homeopatický léčivý přípravek k vnitřnímu užití užívaný tradičně v homeopatii k léčbě úzkosti a emočního napětí (které se projevují např. neklidem, nervozitou, podrážděností a poruchami koncentrace) a k léčbě lehkých poruch spánku.