logo boiron
maminka, miminko, těhotenství, homeopatie

Homeopatie pro těhotné a kojící ženy

Homeopatie
Čas k přečtení: 5 min

Těhotenství přináší do života žen řadu fyzických i psychických změn. Během devíti měsíců, kdy ženy očekávají příchod miminka, se potýkají s těhotenskou nevolností, kolísáním nálad v důsledku hormonálních změn, přibíráním na váze a také s narůstající únavou. Do toho musí čelit i běžným onemocněním jako je nachlazení, chřipka, kašel či alergické projevy a bolest různého původu.

maminka, miminko, těhotenství, homeopatie

Léky v těhotenství

 

Během těhotenství se nedoporučuje nebo může být dokonce kontraindikována léčba některými klasickými léky. Těhotné ženy už totiž nejsou zodpovědné pouze za sebe, ale také za své miminko. Proto je potřeba, aby v období těhotenství dbaly na šetrnou léčbu a hledaly v případě zdravotního problému alternativu bez rizika pro jejich dítě nebo pro ně samotné. Šetrný přístup platí i pro maminky již narozených miminek, a to po celou dobu, kdy jsou děti matkou kojeny.

 

„Homeopatie plně respektuje jedinečnost matky a jejího miminka, a přitom umí pomoci při mnoha potížích, se kterými se setkávají,“ vysvětluje MUDr. Ilona Ludvíková, předsedkyně Homeopatické lékařské asociace (HLA).

maminka, miminko, kojení, homeopatieHomeopatická léčba v těhotenství

 

Homeopatická léčba je vhodná pro léčbu mnoha běžných zdravotních problémů u těhotných žen. Je také šetrným řešením, které se osvědčilo při přípravě na porod, a také při rekonvalescenci po něm. Žena by se v tomto období ovšem raději měla vyvarovat samoléčby a před užitím jakýchkoliv léků se poradit se s odborníkem – lékařem homeopatem či lékárníkem.


„Homeopatické léky mají schopnost stimulovat organismus k lepšímu využití vlastních obranných sil, jsou netoxické, a tudíž nepředstavují pro organismus riziko nežádoucích účinků,“ vysvětluje Ludvíková a dodává: „Proto se homeopatie často stává dobrým průvodcem dětí od nejútlejšího věku až do dospělosti.“

maminka, miminko, děti, těhotenství, homeopatie, rodina

Homeopatie je

 

·       bezpečná

·       šetrná

·       bez omezení věku (až na výjimky u vícesložkových přípravků)

·       není toxická

·       není návyková

·       bez známých nežádoucích účinků

·       bez kontraindikací – dá se kombinovat s klasickými léky i doplňky stravy

 

„Maminky začínají s homeopatií u sebe nebo u svých miminek v období, kdy jsou pro ně jiné způsoby léčby nevhodné nebo zcela vyloučené. Postupem času se pro svou šetrnost, účinnost a spolehlivost homeopatie často stane neodmyslitelným pomocníkem v léčbě celé rodiny,“ uzavírá MUDr. Ludvíková.

 

Kde najít informace o homeopatických lécích

O výběru homeopatického léku je vždy vhodné se poradit s lékařem nebo lékárníkem proškoleným v homeopatii. Pouze odborník může navrhnout vhodnou léčbu homeopatickými léky, a to samostatně nebo jako doplněk klasické léčby. U homeopatie je velmi důležitý výběr homeopatického léku dle příznaků pacienta.