logo boiron
Kašel

Není kašel jako kašel

Kašel
Čas k přečtení: 5 min

S chladnějším ročním obdobím jsou spojená onemocnění v podobě nachlazení a viróz. Ty jsou velmi často doprovázené kašlem, který je přirozeným obranným mechanismem organismu, může být ale velmi obtěžující. Jak si při něm poradit? Důležité je rozpoznat, o jaký typ kašle se jedná, a podle toho vybrat správný lék.

kašel

Typy kašle

Vlhký kašel

Při vlhkém, tzv. produktivním kašli dochází k produkci hlenu, který bývá usazen na sliznicích dýchacích cest a způsobuje nutkání ke kašlání. Občas ale bývá obtížné hlen vykašlat, protože je hustý a mazlavý. Pokud hlen zůstává v dýchacích cestách, může docházet k dalším potížím kvůli množení virů a bakterií.

Suchý kašel

Při suchém, tzv. neproduktivním kašli dochází k dráždění a nutkání ke kašlání, ale hlen se v podstatě nevytváří a pacient nevykašlává. Původcem suchého kašle bývá často virová nebo bakteriální infekce dýchacích cest a často se tento typ kašle vyskytuje na počátku onemocnění. Později může přejít do kašle vlhkého, kdy vzniká produkce hlenu.

Lidé často během nemoci trpí proměnlivým kašlem – tedy oběma typy kašle, kdy ráno jde většinou o kašel vlhký, protože tělo potřebuje vyloučit hleny nahromaděné během spánku, a v noci to bývá často kašel suchý, který je dráždivý a brání člověku ve spánku. Kašel se proměňuje i během vývoje nemoci, a proto je vhodné zvolit pro jeho léčbu například přípravky určené k léčbě obou typů kašle.

kašel

Léčba kašle vyžaduje čas

K zotavení z kašle je potřeba čas. Pokud jde o nachlazení a kašel nedoprovází jiné závažnější potíže, je vhodné dodržovat klidový režim, podpořit imunitu a dodržovat opatření, která pomohou organismu se s kašlem vyrovnat.

Pomoci mohou homeopatické léky nebo tradiční rostlinné léčivé přípravky

Léčbu kašle mohou podpořit homeopatické léky či rostlinné sirupy. Homeopatika nemají lékové interakce a mohou se tedy kombinovat s jinými léky či přípravky.

Homeopatie jako jedna z možností léčby

Pokud zvolíte homeopatické léky, poraďte se o jejich výběru s lékařem nebo lékárníkem proškoleným v homeopatii a pečlivě si přečtěte příbalovou informaci jednotlivých přípravků. Pouze odborník může navrhnout vhodnou léčbu homeopatickými léky, a to samostatně, nebo jako doplněk klasické léčby.

STODAL®   je tradiční rostlinný léčivý přípravek používaný na všechny typy kašle. Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

  • Zklidní suchý kašel
  • Uleví od vlhkého kašle
  • Bez lékových interakcí
  • Bez umělých sladidel
  • Rodinné balení 200 ml
  • Pro děti od 2 let

Více informací ZDE

DROSETUX® NEO je homeopatický léčivý přípravek užívaný tradičně v homeopatii k léčbě suchého kašle, dráždivého kašle nebo jiných forem neproduktivního kašle. Lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

  • Uleví od suchého a dráždivého kašle
  • Bez věkového omezení
  • Mohou jej užívat těhotné i kojící ženy
  • Neobsahuje alkohol

Více informací ZDE