Očkování pomáhá chránit děti a dospělé před některými nemocemi. Dítě ale může injekční aplikace vystresovat a mohou se také objevit nežádoucí účinky spojené s očkováním, jako je například bolest v místě vpichu, otok nebo zvýšená teplota.

 

mask

Čím je očkování přínosné?

Očkování napomáhá chránit jedince před šířením nakažlivých onemocnění a před nákazou těmito nemocemi. Proto může imunizace snížit výskyt onemocnění nebo jej zcela vymýtit - příkladem je onemocnění pravými neštovicemi. Z tohoto důvodu je očkování z pohledu veřejného zdraví velice důležité.

 

Děti se v ČR povinně očkují proti 9 nemocem (stav v r. 2021) a očkování jsou rozdělena do několika dávek a přeočkování ve vyšším věku dítěte. Očkování proti tuberkulóze probíhá již pouze u rizikových dětí s indikací.       

Jak může být homeopatie při očkování prospěšná?

Homeopatie nenahrazuje imunizaci, dítěti ale může pomoci. Může například potlačovat stres dítěte před očkováním a po něm. Homeopatické léky nemají žádné známé nežádoucí účinky. Lze je rovněž užívat jako doplňkovou léčbu při klasické léčbě konvenčními léky, aniž by existovalo riziko jejich interakce (vzájemného ovlivňování účinku).

rodiče a dítěmask

Jak podávat dítěti homeopatické léky při očkování?

Lékař nebo lékárník vám poradí, jak postupovat v případě, že se některé z nežádoucích účinků objeví. Mezi nejčastější doporučení patří podávání léků ke snížení teploty a zmírnění bolesti v místě vpichu. Zároveň vám může doporučit některé homeopatické léky.

 

Malým dětem je možné homeopatické léky rozpustit v malém množství vody a podávat po lžičkách.

děti
tipy pro zdraví

Sdílet :

Facebook
Linkedin
test@tes.fr
ok

Čtěte také