logo boiron

Francouzská výroba

Bezpečnost 100% francouzské výroby. Abychom mohli zaručit účinné, bezrizikové a vysoce kvalitní léčivé přípravky, rozhodli jsme se zvládat celý výrobní proces, který je klíčový pro splnění všech parametrů, ve Francii.

100% bezpečnost francouzské výroby

Vyrábíme účinné, bezpečné a vysoce kvalitní léčivé přípravky. Celý výrobní proces, který je klíčový pro splnění všech parametrů, probíhá ve Francii.

Pro dodržení jedinečného výrobního postupu homeopatických léků používáme vlastní průmyslovou technologii. Naše granule a globule se vyrábějí výhradně:

- v Messimy: sídlo společnosti a hlavní výrobní závod (departement Rhône)

- v Montrichard (departement Loir-et-Cher)

- v Montévrain (departement Seine-et-Marne)


Naše výrobní závody jsou pravidelně kontrolovány regulačními orgány na celém světě, mezi něž patří například Státní agentura pro bezpečnost léků (ANSM) ve Francii nebo Food and Drug Administration (FDA) ve Spojených státech.

arnica montana kvet

Záruka výchozích surovin stálé kvality

Naše homeopatické léčivé přípravky využívají léčebných vlastností tisíců látek nejrůznějšího původu: rostlinného, minerálního/chemického a živočišného. Pro jejich sběr a pěstování spolupracujeme se zemědělci, výrobci a profesionálními sběrači, přičemž upřednostňujeme krátké odbytové kanály. Všechny pěstované rostliny, které používáme, jsou bez genetických modifikací (GMO). U každé použité suroviny je dohledatelné místo i podmínky sběru. U našich obchodních partnerů provádíme pravidelné audity.

Různorodé suroviny

 • Společnost Boiron laboratoř

  1 020

  schválených výrobních surovin

 • Byliny

  51 %

  výrobních surovin je rostlinného původu

 • Minerální původ

  29 %

  výrobních surovin je minerálního nebo chemického původu

 • Živočišný původ

  20 %

  výrobních surovin je živočišného původu

cueillette Arnica

Sběr probíhá v souladu s biodiverzitou

V souladu se správou praxí v oblasti sběru rostlinných surovin, stanovenou Světovou zdravotnickou organizací (WHO), naše zadávací dokumentace pro sběr rostlin vyžaduje:

 • podporovat udržitelnost rostlinných zdrojů,
 • optimalizovat dohledatelnost rostlinných látek,
 • chránit životní prostředí a biotopy.

Pravidla správné praxe platí také pro pěstování rostlinných druhů, které se v přírodě přirozeně nevyskytují, nebo druhů, jimž kvůli sběru hrozí zánik vzhledem k vysoké spotřebě.

Výrobní procesy pod přísným dozorem

Všechny výchozí suroviny podléhají po dodání do našich laboratoří přísným kvalitativním kontrolám. Jedná se o organoleptické, botanické a fyzikálně-chemické kontroly, vedené kvalifikovanými odborníky. Je garantováno použití výchozích surovin, vody a vzduchu nejlepší kvality. Ja garantována také dohledatelnost.


Během celého výrobního procesu realizují naše chemické, bakteriologické a botanické laboratoře přibližně 30 000 kontrol ročně. Za tímto účelem zaměstnáváme ve Francii 120 lékárníků, kteří pracují v našich vlastních analytických laboratořích.

Čtete také:

Opatření pro nejvyšší kvalitu výroby

Požadavek nejvyšší kvality pro všechny naše přípravky

Vaše zdraví si zaslouží ten největší respekt a naším posláním, více než naším povoláním, je vaše zdr...

Výzkum laboratoř Boiron

Výzkum a inovace ve službách historického know-how

Všechny naše výzkumy se zaměřují na celkový přístup k pacientům s cílem pochopit jejich potřeby, usp...

Rodina na pláži

Produkty a léky pro váš každodenní život

Kvalitní a účinné homeopatické léčivé přípravky bez rizik....