logo boiron

Filosofie založená na respektu a angažovanosti

Zatímco problémy ve veřejném zdravotnictví jsou stále četnější, naše zdravotní systémy se musí ubírat směrem ke globálnějšímu a odpovědnějšímu přístupu, který bude brát v úvahu stále informovanější pacienty.

Pacienty, kteří jsou si vědomi nutnosti preventivní péče o své zdraví. Právě proto se společnost Boiron zavázala, že se bude zasazovat o humánnější medicínu, která se řídí respektem a udržitelným rozvojem.

Přístup, který respektuje pacienta

Homeopatie nabízí účinná a bezpečná léčebná řešení, založená na respektu k pacientovi a k fungování lidského organismu. Homeopatie je součástí medicíny jako takové.

Tento globální a individualizovaný přístup, který je homeopatii vlastní, zavazuje k odpovědnosti pomáhat pacientovi v jeho léčbě, a to spolu s ostatními aktéry veřejného zdraví. Naše pomoc spočívá v nabídce a disponibilitě kvalitních homeopatických léčivých přípravků.

Více o vztazích s pacienty

Transparentnost a etika

Péče o pacienta a jeho léčba musejí být výsledkem společného rozhodování jednotlivých aktérů zdravotní péče. Jakožto farmaceutická společnost musíme předávat informace odborníkům: lékařům specialistům, praktickým lékařům, porodním asistentkám, lékárníkům... Ke každému odborníkovi ve zdravotnictví vždy přistupujeme s respektem k vybrané léčebné terapii, ctíme transparentnost vztahů a etická pravidla spojená s naší činností v oblasti farmacie.

Podrobněji o závazcích společnosti Boiron vůči odborníkům ve zdravotnictví
 • Děvče a tatínek

  80 %

  Čechů zná homeopatii¹

 • Žena a moře

  68 %

  českých uživatelů považuje homeopatii za účinnou¹

 • Lékař homeopat

  50 %

  českých pediatrů má kladný postoj k homeopatii²

 • tubki

  77 %

  lékárníků v praxi doporučuje homeopatické léky²

(1) Průzkum realizovaný spol. MindBridge na vzorku 1000 lidí internetové populace ve věku 18-55 let, metodou CAWI – online rozhovorů, srpen 2019.
(2) Průzkum realizovaný spol. Iqvia na vzorku 151 lékárníků a 79 pediatrů z celé ČR. Metoda osobního dotazování, duben 2020.

Čtěte také:

Podpora Boiron

Po boku pacientů

Ovládáme plně koncepci i výrobu našich léků. Po celou dobu výrobního procesu provádíme četné kontrol...

Odborníci ve zdravotnictví Boiron

Po boku odborníků ve zdravotnictví

Dodržovat zásady etiky. Velkou pozornost věnujeme transparentnosti a etice ve vztazích se všemi zást...

Boiron stůl notebook dokumenty

Boiron: Francouzská společnost

Francie je historickou kolébkou Laboratoří Boiron. Právě v této zemi s bohatou homeopatickou tradicí...