CE1A17A6-019E-4BA1-9840-32FABDCF3286

Každý musí mít právo léčit se šetrně, aniž by si škodil, bez vlivu na životní prostředí. Tato potřeba účinnosti a přirozenosti, související s životním prostředím představuje samotný základ naší vize zdraví.

Vyrábíme homeopatické léčivé přípravky, které jsou předepisovány nebo doporučovány odborníky ve zdravotnictví a které umožňují léčit všechny pacienty od nejmladších po nejstarší: těhotné ženy, děti, seniory...

V homeopatii považujeme každého člověka za jedinečného.

 

Každý musí mít právo léčit se šetrně, aniž by si škodil, bez vlivu na životní prostředí. Tato potřeba účinnosti a přirozenosti, související s životním prostředím představuje samotný základ naší vize zdraví.

Vyrábíme homeopatické léčivé přípravky, které jsou předepisovány nebo doporučovány odborníky ve zdravotnictví a které umožňují léčit všechny pacienty od nejmladších po nejstarší: těhotné ženy, děti, seniory...

V homeopatii považujeme každého člověka za jedinečného.

 

Valérie Lorentz-Poinsot, generální ředitelka

Homeopatie: více než jen léčivé přípravky - kompletní systém péče

 

Homeopatická léčba je uznána Světovou zdravotnickou organizací (WHO) jakožto systém zdravotní péče. Používá homeopatické léčivé přípravky, spolupracuje s odborníky v oblasti zdravotnictví a opírá se o filosofii zdravotní péče, která vychází z několika principů: 
 

- účinnost a bezpečnost homeopatických léčivých přípravků,

- prevence,

- pacient bere své zdraví do vlastních rukou,

- celostní přístup k pacientovi,

- přizpůsobený a individualizovaný přístup k léčbě.

 

Celostní přístup k pacientovi 

 

Homeopatická léčba umožňuje zabývat se pacientem i jeho chorobou, nikoli jen chorobou samotnou.

 

Individualizovaná homeopatická léčba 

 

Homeopatie je takzvaně "individualizovaný" léčebný systém, neboť pohlíží na každého člověka jako na jedinečného a zohledňuje jeho individuální reakci. Každá homeopatická léčba, i na symptomatické úrovni, tak může být individualizovaná.

 

Chcete-li zdokonalit své znalosti homeopatie, prostudujte si oddíl FAQ: 

 

- Poznat lépe homeopatii
- Jak homeopatii používat

Léčba, která patří do konvenční i alternativní medicíny

 

Stejně jako alopatické léky, jsou i ty homeopatické zapsány do francouzských a evropských lékopisů od roku 1965 a 1995 a jsou tak zdravotnickými agenturami mnoha zemí registrovány jakožto léčivé přípravky.

Jsou předepisovány či doporučovány odborníky ve zdravotnictví, jako jsou lékaři, porodní asistentky a lékárníci, kteří tuto péči zaštiťují a garantují tak správnost léčby i bezpečnost pacientů.
 

Homeopatie také patří do oblasti alternativní medicíny, někdy rovněž nazývané přírodní medicínou. Léčí nemoci a symptomy celostním a/nebo symptomatickým přístupem. Řeší prevenci a recidivu nemocí pomocí terénní léčby. Zlepšuje také kvalitu života pacientů při léčbě onkologických onemocnění a pomáhá zmírňovat příznaky při léčbě těžkých chronických chorob.

 

Lékařmask

Léčba šetrná k organismu

 

Homeopatická léčba není „anti“. Homeopatická léčba nejde proti fyziologickým jevům. Naopak, doprovází je. Paralelně k tomu splňuje rostoucí poptávku po přírodních lécích ze strany pacientů: respekt k fyziologii, bez chemických látek předepisovaných podle tělesné váhy a bez toxických účinků pro organismus.

 

 

Odpověď na výzvy veřejného zdravotnictví

 

Homeopatie představuje spolehlivou léčbu bez rizika pro pacienty, a nabízí tak odpovědi na některé zásadní výzvy veřejného zdravotnictví, stanovené Světovou zdravotnickou organizací (WHO). 

- Umožňuje preventivně jednat v rámci velkého počtu onemocnění.
- Přispívá k boji proti rezistenci vůči antibiotikům.
- Zabraňuje rizikům interakce s jinými léky při polymedikaci.
- Omezuje nadměrnou spotřebu léků.

Homeopatie, která je šetrná k jednotlivci, představuje rovněž odpovědnou volbu ve společenském měřítku.

soigner-respectueusemask

Léčivé přípravky šetrné k životnímu prostředí 

 

Výroba homeopatických léčivých přípravků má zanedbatelný dopad na životní prostředí (viz environmentální politika společnosti Boiron).
Navíc, na rozdíl od konvenčních léků, důsledkem užívání homeopatických léčivých přípravků není odpad, který by bylo nutné likvidovat v čističkách odpadních vod

 

Léčba bez iatrogenního dopadu konvenčních chemických způsobů léčby

 

Konvenční léky jsou potřebné při léčbě mnoha onemocnění, ale zároveň mohou mít při samostatném nebo kombinovaném užívání více či méně vážné nežádoucí účinky na zdravotní stav pacientů a mohou způsobovat iatrogenii (poškození zdraví způsobené léky).

Vzhledem ke svému složení nepředstavují homeopatické léčivé přípravky iatrogenní riziko, a proto je lze používat samostatně jako možnost první volby, je-li to vhodné, nebo společně s dalšími konvenčními léčivými přípravky.

Nesteroidní protizánětlivé léky

-46 %

nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID) u muskuloskeletálních onemocnění¹.

Dívka výroba

-57 %

antibiotik u infekcí horních cest dýchacích¹.

Granule

-59 %

psychotropních látek u úzkosti a poruch spánku¹.

1 NCCIF (Národní středisko pro doplňkovou a celostní zdravotní péči – USA)

Sdílet :

Facebook
Linkedin
test@tes.fr
ok