Očkování pomáhá chránit děti a dospělé před některými nemocemi. Dítě ale může injekční aplikace vystresovat a mohou se také objevit nežádoucí účinky spojené s očkováním, jako je například bolest v místě vpichu, otok nebo zvýšená teplota.

 

Ilustrační obrázek děti a očkování Boironmask

Čím je očkování přínosné?

Očkování napomáhá chránit jedince před šířením nakažlivých onemocnění a před nákazou těmito nemocemi. Proto může imunizace snížit výskyt onemocnění nebo jej zcela vymýtit - příkladem je onemocnění pravými neštovicemi. Z tohoto důvodu je očkování z pohledu veřejného zdraví velice důležité.

 

Děti se v ČR povinně očkují proti 9 nemocem (stav v r. 2021) a očkování jsou rozdělena do několika dávek a přeočkování ve vyšším věku dítěte. Očkování proti tuberkulóze probíhá již pouze u rizikových dětí s indikací.       

Jak může být homeopatie při očkování prospěšná?

Homeopatie nenahrazuje imunizaci, dítěti ale může pomoci. Může například potlačovat stres dítěte před očkováním a po něm. Homeopatické léky nemají žádné známé nežádoucí účinky. Lze je rovněž užívat jako doplňkovou léčbu při klasické léčbě konvenčními léky, aniž by existovalo riziko jejich interakce (vzájemného ovlivňování účinku).

Jak podávat dítěti homeopatické léky při očkování?

Lékař nebo lékárník vám poradí, jak postupovat v případě, že se některé z nežádoucích účinků objeví. Mezi nejčastější doporučení patří podávání léků ke snížení teploty a zmírnění bolesti v místě vpichu. Zároveň vám může doporučit některé homeopatické léky.

 

Malým dětem je možné homeopatické léky rozpustit v malém množství vody a podávat po lžičkách.

děti
tipy pro zdraví

Sdílet :

Facebook
Linkedin
test@tes.fr
ok

Čtěte také